Dozowniki do mydła i papieru: jakie wybrać i jak zainstalować?

Dozowniki do mydła i papieru przydadzą się w każdej łazience. Obecnie można liczyć na ogromny wybór, więc nie ma problemu z dostosowaniem ich do aranżacji wnętrza, swoich preferencji i potrzeb. Można zdecydować się na tradycyjne elementy wyposażenia lub postawić na innowacyjne rozwiązania, automatyczne dozowniki. Mogą być one praktyczną dekoracją, dzięki czemu łazienka od razu stanie się ładniejsza.

Czym kierować się przy wyborze dozownika na mydło?

W przypadku wyboru dozowników na mydło warto mieć na uwadze przede wszystkim, jak wiele osób z nich korzysta. W niewielkim pomieszczeniu wystarczające będą dozowniki półlitrowe. Z kolei w zakładzie pracy lub w toalecie publicznej zaleca się zakup litrowego dozownika. Dobrze będzie wybrać model ze wskaźnikiem zawartości. W ten sposób możliwe w stanie się szybkie sprawdzenie, ile mydła pozostało jeszcze w dozowniku, czy trzeba go niebawem dolać. Istotne jest także to, z jakiego materiału zostało wykonane akcesorium. Najtańsze są modele plastikowe. Bardziej wytrzymałe i estetyczne będą metalowe.

Najlepiej sprawdzają się dozowniki ze stali nierdzewnej. Zachowują one swoje wysokie walory użytkowe i statyczne przez długi czas. Kolejno kwestią jest to, w jaki sposób uzupełnia się dozownik. Należy kierować się oczywiście wygodą użytkowania. Niezwykłym udogodnieniem są modele bezdotykowe, automatyczne lub ręczne. Na ich korzyść przemawia również wysoka higiena. Można także zdecydować się na dozownik łokciowy, montowany na ścianie. Pamiętać należy o tym, aby umieścić go na odpowiedniej wysokości. Użytkownicy z pewnością docenią dozowniki z czujnikiem ruchu, które dozują optymalną dawkę środka myjącego.

Jakie wybrać dozowniki na papier? Na co zwracać uwagę?

Bardzo praktycznym rozwiązaniem w toalecie jest dozownik na papier. Za jego pomocą możliwe staje się ekonomiczne wykorzystanie jego ilości. Można zdecydować się na efektowny model, czyli ze stali nierdzewnej lub polerowanej, o ciekawym kształcie. W nowoczesnym wnętrzach będzie to rewelacyjne rozwiązanie. Z kolei do eleganckich łazienek wspaniale pasują chromowane dozowniki na papier. Klasyczne modele są okrągłe lub prostokątne. Interesujące będą dozowniki przypominające kształtem tubę. Do wyboru jest wiele modeli podajników na papier. Istotne jest to, czy będzie on w rolkach, czy jednak w formie składanych arkuszy.

W przypadku dozowników na rolki zaleca się wybrać wariant z przezroczystymi bokami, aby widzieć, kiedy się kończy papier. Z kolei podajniki na papier składany są wyposażone w system do odcinania. Warto mieć na uwadze, czy podajnik został wykonany z materiału odpornego na zarysowania. Znaczenie ma również to, aby był łatwy do utrzymania w czystości. Kwestia higieny jest bardzo ważne w toalecie. Jeśli ktoś szuka nowoczesnego rozwiązania. można mu polecić podajniki na papier toaletowy automatyczne. Potrzebują one jednak zasilania do prawidłowego działania.

Dozowniki do mydła i papieru: jakie wybrać i jak zainstalować?
Zobacz również  Jak odzyskać męski wigor?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *