Jak pozbyć się poziomych i pionowych zmarszczek czoła?

Po 25 roku życia skóra w naturalny sposób traci jędrność i zaczyna się starzeć – zahamowaniu ulega bowiem produkcja włókien odpowiadających za jej młody wygląd, czyli kolagenu i elastyny.  Pierwszym objawem starzenia się skóry może być pojawienie się na czole pionowych i poziomych zmarszczek? W jaki sposób się ich pozbyć?

Salony kosmetyczne oraz gabinety medycyny estetycznej przeprowadzają szereg zabiegów odmładzających – współcześnie ich oferta jest niezwykle rozbudowana, co ma odpowiadać na różnorodne potrzeby pacjentów. Zastrzyki z toksyny botulinowej, mikrodermabrazja diamentowa, fotoodmładzanie skóry – to wszystko może spłycić pierwsze zmarszczki i wygładzić czoło. Jaki zabieg okazuje się najbardziej skuteczny?

Jak przebiega fotoodmładzanie skóry?

Przegląd zabiegów przeciwzmarszczkowych zaczynamy od fotoodmładzania, które stymuluje tkanki, pozytywnie wpływa na jędrność skóry i zmniejsza występowanie bruzd mimicznych. Światło lasera ma niezwykle dobroczynne dla skóry właściwości – pobudza komórki do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, przez co staje się ona o wiele bardziej jędrna, napięta i promienna. Dodatkowo fotoodmładzanie skóry likwiduje tzw. teleangiektazje, czyli pajączki, usuwa przebarwienia potrądzikowe, może również niwelować tendencję do nadmiernego czerwienienia się, np. policzków. Fotoodmładzanie skóry jest całkowicie nieinwazyjne, jedynym skutkiem ubocznym takiej terapii może być pojawienie się przemijającego zaczerwienienia partii skóry, która była poddawana zabiegowi. Żeby zauważyć wyraźne efekty w postaci spłycenia zmarszczek i poprawy jędrności skóry, należy wykonać serię zabiegów – od 3 do 5. Fotoodmładzanie skóry  nie jest oczywiście zabiegiem trwałym, co jakiś czas trzeba go powtarzać. Może być stosowane na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach.

Zobacz również  Preparaty na rzucenie palenia?

Jeśli nie fotoodmładzanie skóry, to co?

Fotoodmładzanie skóry to nie jedyny zabieg jaki oferują klientkom współczesne gabinety kosmetologiczne oraz salony medycyny estetycznej. Równie popularny jest zabieg mechanicznego złuszczania naskórka, czyli mikrodermabrazja diamentowa lub korundowa, który także przyczynia się do zniwelowania pojawiających się z wiekiem zmarszczek mimicznych. Zabieg polega na przesuwaniu po skórze rurki zakończonej głowicą (np. diamentową lub korundową), której zadaniem jest złuszczenie wierzchnich warstw naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa nie usunie głębokich bruzd, jednak wykonywana w serii zabiegów (5-10 wizyt) może spłycić drobne zmarszczki pionowe i poziome czoła, usunąć przebarwienia i wyraźnie rozjaśnić cerę. Podobnie jak fotoodmładzanie skóry, tak samo mikrodermabrazja może być stosowana nie tylko na twarz, ale również dekolt czy szyję.

Ostrzykiwanie zmarszczek botoksem

Fotoodmładzanie skóry i mikrodermabrazja diamentowa nie wyczerpują oczywiście katalogu zabiegów stosowanych w celu usunięcia zmarszczek na czole. Niezwykle popularne są także zastrzyki z toksyny botulinowej typu A, czyli botoksu. Substancja ta to nic innego jak postać jadu kiełbasianego, która wstrzyknięta w odpowiednią partię skóry powoduje niejako sparaliżowanie nerwów odpowiedzialnych za np. marszczenie czoła. Zastrzyki z botoksu mają także na celu zapobiegnięcie pogłębiania się zmarszczek. Świetnie nadaje się do likwidowania bruzd czołowych i kurzych łapek. Efekty zabiegu utrzymują się do kilku miesięcy.

Jak pozbyć się poziomych i pionowych zmarszczek czoła?