Jak skutecznie regenerować organizm? – soki z warzyw i owoców

Obecny tryb życia większości ludzi opiera się na pracy na pełnych obrotach, jedzeniu w biegu oraz braku czasu na relaks i sen. Niestety takie funkcjonowanie prowadzi do tego, że nasz organizm jest nieustannie przemęczony i nie ma odpowiedniego czasu na regenerację. Można jednak ją wspomóc, nawet jeśli nie mamy na to zbyt wiele czasu, poprzez soki z warzyw i owoców.

Kiedy organizm wymaga regeneracji?

Powodów przemęczenia może być naprawdę wiele, nawet jeśli z pozoru wydaje się nam, że jesteśmy zdrowi i pełni witalności. Jednak regeneracja organizmu jest wymaga nawet w sytuacjach z pozoru niegroźnych.

Jeżeli masz problemy z częstymi przeziębieniami oraz przewlekłymi stanami zapalnymi, zapewne często sięgasz po różnego rodzaju lekarstwa, a niekiedy nawet po antybiotyki. To sytuacja bardzo męcząca dla organizmu. Powoduje spustoszenie, które nie jest widoczne gołym okiem.

Soki z owoców i warzyw

Inną sytuacja jest przesilenie wiosenne. To moment bardzo wymagający dla organizmu – zmiana, niekiedy drastyczna, z chłodnego czasu na gorące, słoneczne dni sprawia, że organizm nie jest przyzwyczajony do takiego stanu. Również wtedy warto jest zadbać o regenerację ciała po zimie.

Dlaczego warto regenerować organizm sokami?

Sposobów na przywrócenie właściwego sposobu funkcjonowania naszego organizmu jest wiele. Oczywiście najlepszy z nich to po prostu odpoczynek, jednak musimy pamiętać, że nie jest to jedyna metoda. Warto zadbać o pielęgnację naszego ciała przede wszystkim od środka.

Zobacz również  O czym warto pamiętać przed zabiegiem powiększania piersi?

Idealnym do tego sposobem wydaje się być spożywanie większej ilości warzyw i owoców. Powinny być one podstawą naszej diety. Jednak oprócz jedzenia ich, warto przerabiać je na świeżo wyciskane soki. Przede wszystkim dlatego, iż dużo szybciej nasze ciało przyswaja zawarte w nich witaminy i wartości odżywcze, niż kiedy przyjmowane są w postaci stałej.

Ponadto owoce i warzywa w formie wyciskanej posiadają szereg zalet, które wpływają w ogólnym stopniu na funkcjonowanie naszego organizmu. Przede wszystkim odpowiednio nawadniają organizm, co jest kluczowym aspektem w odniesieniu do regeneracji komórek. Zatem jeśli nie przepadasz za brakiem smaku wody źródlanej, sięgaj po różnorodne smaki, jakie możesz uzyskać poprzez bogactwo owoców i warzyw.

Działanie świeżo wyciśniętych soków wpływa odkwaszająco na nasz organizm. Regularne ich spożywanie sprawia również, że z ciała usuwane są toksyny, które niestety znajdują się w zanieczyszczonym powietrzu, niezdrowym, przetworzonym jedzeniu, jak również są wynikiem nieprawidłowego trybu życia.

Mówiąc o sokach nie można nie wspomnieć, że ta prawdziwa bomba witaminowa jest po prostu najlepszych źródłem energii. Z tego względu soki są szczególnie polecane do spożycia jako pierwsze lub drugie śniadanie. Nie należy obawiać się głodu – potrafią nasycić organizm nawet na kilka godzin.

Dla sportowców szczególnie ważna jest regeneracja organizmu po intensywnym treningu. Dlatego zaleca się, by spożyli oni prosty sok, którego głównym składnikiem będzie banan i jakieś białko – mleko lub jogurt. Taka mieszanka pozwoli na szybszą regeneracji mięśni, a co za tym idzie, będą one szybciej gotowe do następnego wysiłku.

Zobacz również  OLEJE, który olej jest najzdrowszy i jak używać olejów

Zmęczony organizm, to chory organizm – znacznie spada odporność ciała na różnego rodzaju wirusy i bakterie. Soki chronią przed takimi czynnikami, poprzez wzmocnienie organizmu, który ma więcej siły, by się bronić. Powstaje naturalna bariera, która szczególnie w okresie wiosennym jest najbardziej pożądana.

Warto jest regenerować organizm poprzez soki z warzyw i owoców. To najbardziej efektowny, jak i najprostszy sposób, by nasze ciało było odprężone, zdrowe i odporne na niekorzystny wpływ otoczenia.

Jak skutecznie regenerować organizm? – soki z warzyw i owoców