Jak szybko pozybyć się trądzika

Trądzik to nie tylko problem dermatologiczny. Bardzo często odbija się też negatywnie na pewności siebie i samopoczuciu. Chociaż jest to choroba skóry, która występuje przede wszystkim w wieku dojrzewania, jednak może dotyczyć ona również osób dorosłych. Jak radzić sobie z trądzikiem? Na pewno warto wypróbować Skinoren.

Jakie są przyczyny trądziku?

Za występowanie trądziku u nastolatków odpowiadają intensywne zmiany hormonalne. Mają one między innymi wpływ na pracę gruczołów łojowych, które zaczynają intensywniej pracować i wytwarzają zbyt dużo sebum. W ten sposób dochodzi do zatkania przewodów, które wyprowadzają łój, a następnie do jego kontaktu z bakteriami beztlenowymi. Na skórze pojawiają się wówczas krostki i zaskórniki. Pośród innych przyczyn powstawania trądziku można wymienić niewłaściwą dietę, stres, przyjmowanie pewnych leków oraz genetyczne skłonności do pojawienia tej choroby skórnej.

Z trądzikiem walczy również wielu dorosłych. W ich przypadku do powstawania pryszczy nierzadko przyczynia się również palenie oraz intensywne używanie pewnych kosmetyków. Jeżeli problemy skórne przyjmują postać zmian naczyniowych, oznacza to, że dana osoba cierpi na trądzik różowaty – rodzaj przewlekłego zapalenia skóry o podłożu genetycznym.

 

Jak szybko pozbyć się trądziku?

Metody walki z trądzikiem można podzielić na domowe oraz polegające na korzystaniu ze specjalistycznych preparatów i zabiegów. Natomiast wybór konkretnego sposobu radzenia sobie z wykwitami skórnymi zależy głównie od rodzaju choroby.

Zobacz również  Jak skutecznie regenerować organizm? - soki z warzyw i owoców

W przypadku trądziku młodzieńczego ważne jest częste przemywanie skóry tonikiem. Można też stosować maseczkę na twarz z płatków owsianych lub punktowo pastę do zębów. Jednak w razie kłopotów z cerą o lekkim lub średnim nasileniu, najlepiej kupić odpowiedni preparat. Bardzo dużą skuteczność wykazuje produkt o nazwie Skinoren, który dostępny jest w formie żelu lub kremu. Należy jednak pamiętać, że nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 12 roku życia. Jest za to odpowiedni również dla dorosłych, którzy powinni go wypróbować zanim zdecydują się na antybiotyki czy peeling chemiczny.

Poprawa wyglądu cery jest widoczna już po miesiącu używania leku. To naprawdę stosunkowo niedługi okres czasu, tym bardziej, że efekty są imponujące oraz trwałe. Wszystko dzięki temu, że Skinoren zwalcza podstawowe przyczyny powstawania trądziku, a także ma korzystny wpływ na wygląd skóry. Z pewnością żadna z domowych metod nie przyniesie tak pozytywnych skutków. Istotne jest również to, że leczenie przy pomocy tego preparatu może być kontynuowane tak długo, jak jest to potrzebne.

 

Jak działa Skinoren?

Skinorem krem polecany jest w przypadku trądziku pospolitego oraz różnego rodzaju przebarwień. Jego kluczowy składnik to kwas azelainowy, który redukuje ilość bakterii oraz kwasów tłuszczowych znajdujących się na skórze. Powstrzymuje też procesy związane z zaburzeniami barwnikowymi oraz rogowaceniem naskórka.

Zobacz również  Zminimalizuj efekty starzenia się skóry

Z kolei żel Skinoren przeznaczony jest do leczenia trądziku grudkowo-krostkowego. Zawiera nieco mniej kwasu azelainowego, ale ma w swoim składzie lipidy, które odbudowują warstwę ochronną skóry.

W aptekach dostępny jest też żel Skinoren Rosacea, który jest wyjątkowo skuteczny w przypadku trądziku różowatego. Oprócz właściwości opisanych powyżej, działa również przeciwzapalnie. Regularnie stosowanie opisanych preparatów wpływa korzystnie na stan skóry twarzy oraz powoduje stopniowe ustępowanie zaskórników, krostek, grudek i przebarwień.

Jak szybko pozybyć się trądzika