Jak wybrać odpowiedni krem dla dzieci?

Delikatna skóra dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji, nie tylko w okresie niemowlęcym, ale również w starszym wieku. Jak wybrać odpowiedni krem dla dzieci, który łagodnie nawilży i zabezpieczy skórę malucha przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi?

Jaki krem dla niemowląt wybrać?

Okres niemowlęcy to czas, kiedy delikatna skóra maluszka wymaga szczególnego nawilżania i łagodzenia podrażnień. Mogą się na niej pojawić podrażnienia, zaczerwienienia i inne przykre dolegliwości, dlatego trzeba regularnie stosować odpowiedni krem dla niemowląt. Najlepsze kosmetyki to produkty pozbawione szkodliwych dla organizmu substancji. Wybierajmy produkty zawierające alantoinę, pantenol, witaminę A oraz D, które łagodnie nawilżają skórę maluszka. Kupując krem dla niemowląt zwróćmy uwagę na kosmetyki, które mają działanie antybakteryjne, łagodzące oraz ochronne.

Krem dla dzieci – czego unikać?

Wybierając krem dla niemowląt należy wykluczyć szczególnie alergizujące i drażniące detergenty oraz składniki, co do których podejrzewa się działanie kancerogenne (wywołujące nowotwory). Krem dla dzieci nie może więc zawierać parabenów i PEG-ów, które wpływają niekorzystnie nie tylko na skórę maluchów, ale również dorosłych. Wybierajmy więc łagodne kosmetyki, które delikatnie nawilżają i natłuszczają skórę dziecka, zapobiegając wystąpieniu podrażnień. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić skład INCI kosmetyku, ponieważ tylko w ten sposób można upewnić się czy krem dla niemowląt nie zawiera alergizujących substancji.

Zobacz również  Jak zdrowo żywić dzieci?

Przeciwsłoneczny krem dla dzieci

Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym jest bardzo ważnym elementem dbania o skórę dziecka, zwłaszcza, że maluchy dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu. Krem dla dzieci powinien więc zawierać filtry przeciwsłoneczne, które pozwolą nam i dziecku cieszyć się wspólnymi chwilami spędzonymi na plaży czy placu zabaw. Pamiętajmy, żeby dobrać przeciwsłoneczny krem dla dzieci dostosowany do wieku malucha, ponieważ nie wszystkie składniki mogą być stosowane np. na delikatną skórę niemowlęcia. Wybierając krem dla niemowląt sprawdźmy czy chroni zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Najlepszą ochronę zapewniają kosmetyki z filtrem SPF 50, które zapewniają wysoką ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Dermatolodzy i pediatrzy zalecają ich stosowanie szczególnie podczas pobytu na plaży. Na co dzień można zakładać dziecku krem z filtrem SPF 20. Kolejnym ważnym aspektem jest częstotliwość nakładania kosmetyku. Stosując krem dla niemowląt na plaży warto nanosić kolejną porcję kosmetyku co godzinę. W przypadku dzieci starszych aplikację należy ponowić po każdej kąpieli w wodzie, ponieważ kremy się zmywają. Można też wybrać krem dla dzieci o właściwościach wodoodpornych, jednak nawet wtedy warto ponawiać aplikację po wyjściu z wody.

Jak wybrać odpowiedni krem dla dzieci?