Jakie akcesoria do karmienia piersią?

Karmienie piersią może stać się przyjemniejsze i łatwiejsze, jeśli ma się pod ręką rozmaite akcesoria. Na szczęście obecnie młode mamy mogą liczyć na ogromny wybór. Warto wyposażyć je w rozmaite akcesoria jeszcze w czasie ciąży, na spokojnie. Wystarczy zrobić listę najpotrzebniejszych rzeczy, po czym odhaczać poszczególne pozycje po dokonaniu zakupu. Karmienie piersią może być komfortowe i higieniczne właśnie dzięki rozmaitym akcesoriom.

Jakie warto kupić akcesoria w przypadku karmienia piersią?

Świetnym pomysłem w przypadku małego dziecka będzie zakup laktatora, który służy do odciągania nadmiaru pokarmu. Do wyboru są modele ręczne i elektroniczne. Laktator to wspaniała opcja, gdy trzeba na jakiś czas znaleźć się z dala od dziecka. Czasem dzieci mają problemy ze ssaniem piersi. Jeśli wynika to z różnych uwarunkowań genetycznych, to laktator będzie niezwykle pomocnym akcesorium. Przyda się każdej matce przy niedostatecznej produkcji mleka. Używanie laktatora stymuluje wydzielanie pokarmu. Przy bolących brodawkach stosowanie go niezwykle pomaga. Można złagodzić podrażnienia skórne.

Bardzo pomocna jest także poduszka do karmienia. Zapewnia wygodę matce i dziecko. Odciąża ona mięśnie, co z pewnością doceni każda matka. Powinna także wyposażyć się we wkładki laktacyjne, aby uchronić się przed poplamionymi ubraniami. Niestety nie można kontrolować wycieku pokarmu z piersi. Pozostaje zabezpieczenie sutków wkładkami. Nie dojdzie do przemoczenia odzieży. Można uchronić się także przed nieprzyjemną wonią. Wkładki laktacyjne służą także do zabezpieczenia brodawek przed otarciami i podrażnieniami.

Co przyda się matkom w okresie karmienia?

Każdej karmiącej mamie przydadzą się żelowe kompresy. Sprawdzają się one idealnie, gdy dojdzie do obrzęku piersi, wystąpienia ich bolesności. Kompresy pomagają przy zastoju pokarmu, podrażnieniu brodawek. Jeśli kobiecie zależy na pobudzeniu wydzielania mleka, to powinna zastosować ciepłe okłady. Z kolei zimne kompresy są idealne do łagodzenia bólu i stanów zapalnych. Bardzo pomocne będą także woreczki i pojemniki do przechowywania pokarmu. Będzie te rewelacyjne rozwiązanie, gdy matka musi pozostawić dziecko w domu pod opieką kogoś innego. Wystarczy wcześniej odciągnąć pokarm i umieścić go w specjalnym pojemniku, po czym włożyć do lodówki.

Świeże mleko może być przechowywane w taki sposób przez nawet całą dobę. Wspaniale sprawdzają się także biustonosze do karmienia, czyli z odpinaną miseczką. W ten sposób kobieta może szybko i wygodnie uzyskać dostęp do piersi. Warto wyposażyć się również w maści do pielęgnacji brodawek sutkowych. Istotne jest to, aby postawić na produkty naturalne, czyli całkowicie bezpieczne dla dziecka. Przydadzą się również osłony formujące, jeśli kobieta ma brodawki wklęsłe lub płaskie. Ułatwia to karmienie piersią. Jest też wiele środków do mycia i dezynfekcji typu sterylizatory parowe. Ciekawym rozwiązaniem będzie też bransoletka laktacyjna.

Jakie akcesoria do karmienia piersią?
Zobacz również  Wózek wielofunkcyjny vs. wózek spacerowy: Który rodzaj wózka wybrać i dlaczego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *