Jakie mleko modyfikowane na kolki i na zaparcia?

Aby dziecko było zdrowe i co najważniejsze prawidłowo się rozwijało zadbać należy o prawidłowe żywienie. Bardzo ważną rolę odgrywa przede wszystkim karmienie niemowląt piersią. Niestety nie wszystkie mamy mogą karmić swoje dziecko. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi mleko modyfikowane dla niemowląt, dlatego też warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Dlaczego warto postawić na mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane zaprojektowane zostało w taki sposób, aby jak najdokładniej odzwierciedlić skład naturalnego mleka matki. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że niemowlak otrzymuje wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które zapewnią prawidłowy rozwój. Wybranie porządnego mleka modyfikowanego to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo je przygotować przed podaniem. Jeżeli mleko będzie przechowywane przez dłuższy czas, to niestety mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy z trawieniem.

Jakie mleko jest godne polecenia?

Jak wspomniano powyżej najlepiej wybrać mleko modyfikowane, które składem jest najbardziej zbliżone do mleka kobiecego. Najważniejszym składnikiem jest nie tylko odtłuszczone mleko w proszku, ale również białko oraz oleje roślinne, które są źródłem witamin D i E. Bardzo ważną rolę odgrywają także oligosacharydy, które pełnią funkcję prebiotyków. W składzie mleka modyfikowanego znaleźć można również wapń, sód, żelazo, cynk oraz potas. Aby wybrać najlepsze mleko modyfikowane dla niemowląt należy zwrócić uwagę również na składniki dodatkowe. Godne uwagi są wielonienasycone kwasy tłuszczowe (LC-PUFA), które mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego układu nerwowego. Dostępne na rynku mleka modyfikowane różnią się między sobą także zawartością probiotyków i prebiotyków. Mowa tutaj oczywiście o bakteriach flory jelitowej, która odgrywa ważną rolę w układzie odpornościowym.

Zobacz również  Wózek 2w1 czy 3w1 - który wózek wielofunkcyjny będzie lepszy?

Cenne wskazówki

W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się mleka modyfikowane hipoalergiczne (HA). Jest to doskonały wybór dla niemowlaków, którzy zmagają się z alergiami. Coraz większą popularność zdobywają również mleka antyrefluksowe. Jak sama nazwa wskazuje dzięki nim możliwe jest rozwiązanie problemów z ulewaniem. W opisywanym mleku znajdują się specjalne substancje zagęszczające pokarm w żołądku, dzięki czemu można ograniczyć cofanie się treści pokarmowej. Na kolki i na zaparcia idealnie nadaje się mleko modyfikowane z obniżoną zawartością laktozy. Wielu producentów oferuje mleka, które w swoim składzie nie mają w ogóle laktozy. Zmniejszone spożycie laktozy zapobiega nie tylko kolce, ale również wzdęciom i bólom brzucha. Po mleko tego typu powinny sięgnąć w pierwszej kolejności dzieci, u których stwierdzone nietolerancje laktozy. Dobrym pomysłem jest również zaopatrzenie się w specjalną butelką antykolkową. Mowa tutaj oczywiście o specjalnych butelkach, które wyposażone są w odpowietrzany zawór. To właśnie ten element zapobiega dostawaniu się powietrza wraz z pokarmem.

Jakie mleko modyfikowane na kolki i na zaparcia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *