Jakie są alternatywne rozwiązania dla fotelików samochodowych?

Przewożenie dzieci do 12 roku życia w samochodzie musi odbywać się przy pomocy fotelika samochodowego. Jest to uregulowanie prawnie i warto także przed wyjazdem za granicę dowiedzieć się, jakie przepisy obowiązują na terenie danego kraju. Czy zamiast fotelika można wybrać coś innego?

Foteliki samochodowe dla dzieci do 12 roku życia

Na rynku dostępne są foteliki podzielone na kategorie wagowe, które należy uwzględnić podczas wyboru konkretnego modelu. Oczywiście jest też wiele aspektów technicznych, które trzeba wziąć pod uwagę. Najważniejsze jest dobranie fotelika do wzrostu i wagi dziecka, ale także i do modelu samochodu czy systemu mocowania. Wybierając fotelik, należy sprawdzić, czy spełnia on normy bezpieczeństwa. Ważne są także atesty potwierdzające skuteczną ochronę w razie wypadku.

Alternatywa dla tradycyjnego fotelika samochodowego?

Niektórzy producenci, chcąc urozmaicić swoją ofertę, proponują nowoczesne rozwiązania, które można stosować zamiast standardowego fotelika. Najczęściej są to unowocześnione wersje fotelików i siedzisk, które mają dodatkowe funkcje. Oczywiście wszystkie z nich spełniają niezbędne normy bezpieczeństwa, w przeciwnym wypadku nie mogłyby być dopuszczone do sprzedaży. Dla najmłodszych dzieci można kupić fotelik przypominający gondolę w wózku. Jest on przewidziany do transportu najmłodszych w pozycji leżącej. Dużym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że pasuje on do większości wózków, a więc można oszczędzić nieco pieniędzy, wybierając taką opcję. Jedna z firm prezentuje także specjalne pasy bezpieczeństwa, które zastępują tradycyjny fotelik. Choć jest to nowatorskie rozwiązanie, to może wkrótce być coraz częściej stosowane.

Zobacz również  Jak wybrać odpowiedni krem dla dzieci?

Dlaczego wybór dobrego fotelika samochodowego jest tak ważny?

Niestety statystyki są nie zbyt dobre i dotyczą one dużej ilości wypadków na drogach. Z tego względu należy zadbać o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale także dzieci. Muszą być one dobrze usadzone w foteliku, który powinien być odpowiednio zamontowany. Można zdecydować się na fotelik z systemem ISOFIX, montowany przy pomocy 3-punktowych lub 5-punktowych pasów. Wybierając atestowane foteliki, każda z tych opcji będzie chronić dziecko. Wystarczy zadbać o to, aby maluch był odpowiednio położony lub posadzony, a także przypięty. Eksperci polecają przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy. Dzięki takiej pozycji główka dziecka i kręgosłup są mniej narażone na urazy podczas wypadku. Fotelik powinien być także zamontowany na tylnym siedzeniu. Jeśli nie ma tyle miejsca, to z przodu należy pamiętać o wyłączeniu poduszek bezpieczeństwa podczas przewozu dziecka.

Nowoczesne foteliki w atrakcyjnych cenach

Gdzie kupić dobry jakościowo i bezpieczny fotelik? Można to zrobić przez Internet. W sklepach online jest znacznie większy wybór, a także ceny są atrakcyjniejsze. Na stronie https://www.recaro-kids.pl/foteliki.html można sprawdzić ofertę i dowiedzieć się więcej o rodzajach fotelików samochodowych.

Jakie są alternatywne rozwiązania dla fotelików samochodowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *