Najciekawsze akcesoria do nosidełek

Nosidełka dla dzieci to znaczne ułatwienie dla rodziców, którzy swoje maluchy noszą w domu, w podróży, na spacerze, w parku, jednym słowem wszędzie. Jest to idealny sposób na uspokojenia dziecka i zapewnieniu mu komfortu, a także na zbudowaniu głębokiej więzi pomiędzy rodzicem i jego pociechą. Nosidełka to idealne rozwiązanie w takich przypadkach.

Nosidełka ergonomiczne – czym się charakteryzują?

Nosidełka ergonomiczne posiadają bardzo miękki panel, który dostosowuje się do pleców dziecka i służy mu za podparcie. Nie wymusza natomiast na maluchu przyjęcia niewygodnej pozycji. W takim przypadku ciężar dziecka opiera się na pupie i udach dziecka, natomiast stawy i kręgosłup są całkowicie bezpieczne. Wśród nosidełek ergonomicznych wyróżnić można trzy podstawowe rodzaje: wiązane, klamrowe, hybrydowe.
Wybierając odpowiedni model warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj materiału, z jakiego wykonane jest nosidełko, panel, a także pas biodrowy i szelki. Rodzaj nosidełka powinno się wybierać pod kątem wagi dziecka. Istotnym elementem powinny być także akcesoria do nosidełek.

Akcesoria do nosidełek – jakie mogą być?

Akcesoria do nosidełek powinny być praktyczne i funkcjonalne. Warto postawić na torbę, która ma specjalną kieszeń na telefon, uchwyt na butelkę, pieluchy i ubranka na zmianę dla dziecka. Torba taka może być również ciekawym gadżetem, zwłaszcza jeśli ma design taki sam jalk nosidełko.
Nakładka na pas biodrowy jest również bardzo ważna. Pozwala odciążyć plecy rodzica. Ma formę małej poduszeczki, daje uczucie komfortu noszenia, ponieważ pas biodrowy nie wbija się w plecy, ani w brzuch, kiedy dziecko noszone jest z przodu.
Ochraniacze i pady do nosideł zapewniają dłuższe utrzymanie czystości i świeżości nosidła. Przydają się wtedy, kiedy w nosidełku nosi się maluszki, które bardzo się ślinią, a także wtedy, kiedy starsze dzieci mogą zabrudzić nosidło jedzeniem. Ochraniacze pozwalają zachować czystość nosidła. Szyte są przeważnie z materiałów chustowych, a zapinane mogą być na rzepy.
Innym rodzajem akcesoriów są przedłużki i adaptery do nosideł. Przydają się w tym momencie życia dziecka, kiedy zaczyna ono pomału wyrastać z nosidełka. Dzięki przedłużce poszerza się panel nosidła klamrowego i pozwoli to na bezpieczne przenoszenie starszaka. Natomiast przedłużki są przeznaczone dla straszaków, noszonych okazjonalnie. Niektóre firmy produkują także doczepki do nosideł. Przydadzą się one do przenoszenia starszych dzieci.
Jeśli chodzi o inne akcesoria to warto mieć przy sobie także buciki niechodki, wykonane z materiału nieprzemakalnego, które zabezpieczą stopy dziecka podczas przenoszenia go w nosidle. Mogą być regulowane za pomocą troczków, w dwóch miejscach, dzięki temu nie będą spadać z nóżek.
Przelotka do nosidła są to dwie klamry na taśmach, które służą do trzymania pasów naramiennych w czasie, kiedy nosi się dziecko na plecach. Można ją kupić w zestawie z nosidłem lub samodzielnie.

Najciekawsze akcesoria do nosidełek
Zobacz również  Wózek wielofunkcyjny vs. wózek spacerowy: Który rodzaj wózka wybrać i dlaczego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *