Preparaty na rzucenie palenia?

Pożegnanie z nałogiem nie należy do prostych zadań. Opiera się przede wszystkim na silnej woli osoby chcącej przestać palić. Nierzadko nie udaje się to za pierwszym razem. W wielu przypadkach dopiero kolejne próby rzucenia palenia przynoszą efekt. Istnieją sprawdzone preparaty, które pomogą pożegnać się z nałogiem. Warto wiedzieć, jakie są najlepsze.

Rzucenie palenia

Wiele osób zastanawia się, jak można sobie pomóc, żeby stale nie myśleć o paleniu wyrobów tytoniowych. Warto przede wszystkim postawić na sprawdzone preparaty na rzucenie palenia, które można zakupić w wielu sklepach. Dostępne są w relatywnie niskich cenach, a ich skuteczność jest potwierdzona badaniami naukowymi. Silna wola to w wielu przypadkach zdecydowanie za mało. Żeby wyjść z nałogu niekiedy, należy wspomóc się lekami na rzucenie palenia, żeby złagodzić objawy występujące po odstawieniu tytoniu. Specjaliści zgodnie powtarzają, iż powinny one pełnić funkcję pomocniczą, gdyż to przez uzależnienie psychiczne, a nie fizyczne, ludzie częściej wracają do nałogu palenia wyrobów tytoniowych. Warto zauważyć, że na rynku dostępnych jest wiele leków na rzucenie palenia. Dostępne są one w formie tabletek, plastrów, gum do żucia, sprayów do nosa, sprayów do jamy ustnej, a także inhalatorów. Sporo osób zastanawia się, jaki środek na rzucenie palenia najlepiej wybrać. Przede wszystkim należy zacząć od tego, iż pośród dostępnych preparatów wyróżnić można leki na receptę, a także leki bez recepty.

Zobacz również  Jak długo można nosić soczewki kontaktowe?

Najlepsze preparaty na rzucenie palenia

Leki na rzucenie palenia bez recepty mają często w swym składzie nikotynę bądź cytyzynę. Natomiast preparaty na receptę zawierają wareniklinę, a także bupropion. Warto zauważyć, że nikotyna oraz cytyzyna w lekach to dwie różne substancje. Działają one w odmienny sposób. Nikotynowa terapia zastępcza to inaczej stopniowe zmniejszenie dawek nikotyny. Mowa tutaj o tej substancji, od której palacz jest uzależniony. Trzeba też dodać, że niewielkie ilości nikotyny można przyjmować pod postacią tabletek, gum do żucia, a także plastrów. Dostępne są też inhalatory. Tego typu preparaty pomagają zmniejszyć odczuwanie głodu nikotynowego. Można je stosować nawet do parunastu tygodni. Jak się okazuje, cytyzyna ma działania podobnie do nikotyny. Mowa tutaj jednak o substancji, od której człowiek się nie uzależni. Warto zauważyć, że podobnie jak nikotyna, tak i cytyzyna zmniejsza odczuwanie głodu nikotynowego. Kuracja taką substancją trwa przeważnie ponad 20 dni. Występuje ona przede wszystkim w formie tabletek, które można zakupić w każdej aptece zlokalizowanej na terenie naszego kraju. Na samym początku kuracji pojawiają się w wielu przypadkach łagodne skutki uboczne, na przykład ze strony układu pokarmowego, czego nie trzeba się obawiać. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że osoba rzucająca nałóg nikotynowy może też postawić na preparaty z substancjami dostępnymi na receptę. Mowa tutaj o wareniklinie oraz bupropionie.

Preparaty na rzucenie palenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *