Prezent dla babci

Wybierając prezent dla babci warto zastanowić się nad czymś praktycznym. Doskonałym wyborem będzie podarunek, który nie tylko sprawi radość, ale również pomoże w samodzielnej kontroli zdrowia przez naszą seniorkę. Idealnym wyborem na tą okazję będzie ciśnieniomierz naramienny.

NADCIŚNIENIE

Szacuje się że w Polsce, nadciśnienie tętnicze może dotyczyć ponad 3 milionów osób. Częstość jego występowania rośnie wraz z wiekiem i dotyka głównie osoby po 60 roku życia. Gdzie powyżej tego przedziału wiekowego, częstość występowania wynosi 59%, a powyżej 80 lat sięga już ponad 70%. Nierozpoznane i nieleczone nadciśnienie, może doprowadzić do uszkodzenia serca, mózgu, nerek i oczu. Ponadto przyspiesza rozwój miażdżycy, niejednokrotnie doprowadza do zawału mięśnia sercowego i jak wynika z badań potrafi skrócić życie średnio o 15 lat.

CIŚNIENIOMIERZ NARAMIENNY

Dlatego warto zadbać o stan zdrowia naszych najbliższych i zamiast kolejnego niepraktycznego prezentu, na dzień dziadka czy babci, wybrać podarunek, który może okazać się bardziej przydatny niż koleje kwiaty, czy bombonierka czekoladek. Kontrolowanie ciśnienia krwi jest niezwykle istotne dla osób w podeszłym wieku. Niestety często nie mają one siły chodzić do placówek, gdzie takie badanie mogą przeprowadzić. Dlatego powstało urządzenie, które każdy może posiadać w domu, a jego obsługa ogranicza się jedynie do wciśnięcia guzika. Użycie ciśnieniomierza naramiennego jest banalnie proste i z pewnością poradzą sobie z tym osoby nawet w podeszłym wieku. Ponadto badanie wykonane w domowym zaciszu, bez wystąpienia czynnika stresu, czy zmęczenia na pewno da wiarygodniejszy wynik, niż w przypadku wystąpienia tych czynników. A takie z pewnością powstaną gdy senior, żeby zbadać swoje ciśnienie, musi wybrać się do lekarza lub apteki, co nie rzadko wiąże się z pokonaniem kolejnych pięter i schodów. Młodemu człowiekowi może to się wydawać banalne, ale dla ludzi w podeszłym wieku wcale nie jest to takie proste zadanie.

Zobacz również  Jak przeciwdziałać zmęczeniu?

ŁATWOŚĆ UŻYTKOWANIA

Ciśnieniomierz naramienny, to urządzenie, którego mankiet zakłada się na przedramię. Do użytku domowego najczęściej spotykane są ciśnieniomierze automatyczne, gdzie ich obsługa ogranicza się do założenia mankietu w odpowiedni sposób, a następnie uruchamia urządzenie jednym guzikiem. Wtedy urządzenie samo napompuje mankiet do wymaganej wartości, wykona pomiar, opróżni mankiet z resztek powietrza, a wynik przedstawi na ekranie wyświetlacza. Ot i cała filozofia J Zazwyczaj takie urządzenia charakteryzuje niewielka waga i wymiary. Często wyposażane są też w dodatkowe funkcję takie jak zapamiętywanie wyniku badania i godziny jego wykonania.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE CIŚNIENIOMIERZA NARAMIENNEGO

Przy zakupie takiego urządzenia, z myślą o babci czy dziadku, z pewnością należy zwrócić uwagę na wyświetlacz. Warto zadbać by był on jak największy aby wynik pomiaru był łatwy do odczytania  dla osoby starszej. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, to właściwie dobranie wielkości mankietu. Chodzi o to żeby był dopasowany do obwodu ręki użytkownika.

Prezent dla babci