Skuteczne sposoby na problem z gardłem

Zima to czas, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na zakażenia górnych dróg oddechowych. Ból gardła, towarzyszący stanom zapalnym i infekcjom, pojawia się także latem czy wiosną. Bez względu na to, jaka jest pora roku, jest to bardzo dokuczliwe. Zaczyna się bardzo niewinnie, ale może się rozwinąć w poważną infekcję. Jak sobie pomóc? Czy Scorbolamid to dobre rozwiązanie?

Dlaczego gardło boli?

Infekcja gardła zazwyczaj zaczyna się od chrząkania i uczucia, że coś w gardle nam przeszkadza. Pojawia się kłucie, ból przy połykaniu czy charakterystyczna chrypka. W tym momencie warto wziąć Scorbolamid, który ma silne działanie przeciwbólowe. Na takie leczenie może być za późno, gdy pojawi się obrzęk, zaczerwienienie gardła i powiększenie szyjnych węzłów chłonnych. Są to objawy wirusowego zapalenia górnych dróg oddechowych i przeziębienia. Ból gardła może towarzyszyć także anginie oraz chorobom zakaźnym, takim jak odra, ospa wietrzna, różyczka czy świnka. Infekcje trwają kilka dni, ale gardło może boleć dłużej.

Domowa sposoby walki z bólem gardła. Zanim sięgniemy po Scorbolamidboł gardła

Ból gardła jest bardzo nieprzyjemnym odczuciem, ale istnieją naturalne domowe sposoby oraz leki bez recepty, które pozwolą zwalczyć wirusy, a jednocześnie niosą ulgę w bólu. Jeśli boli nas gardło, zrezygnujmy z zimnych napojów, a pijmy ciepłe płyny – wodę, zieloną herbatę i gorącą zupę. Unikajmy kawy i alkoholu, które mogą dodatkowo podrażnić gardło. Nasze babcie na bolące gardło zalecały picie gorącego mleka z miodem z dodatkiem posiekanego czosnku. Jeśli gardło mocno boli, stosujmy płukanki z wody z solą lub naparem z szałwii. Sięgnijmy także po leki z domowej apteki, które wspomogą działanie Scorbolamidu. Szałwia i tymianek mają działanie rozkurczające
i przeciwzapalne. Można je wykorzystać do nacierania szyi i ciepłych okładów. Pomóc może również picie dwa razy dziennie naparu z siemienia lnianego, do którego warto dodać miód.

Zobacz również  Jak pozbyć się poziomych i pionowych zmarszczek czoła?

Scorbolamid i inne leki pomocne w leczeniu gardła

W aptece kupimy wygodne tabletki do ssania o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym
i przeciwpierwotniakowym. Do wyboru mamy także produkty lecznicze na bazie ziół, na przykład Scorbolamid. Preparat ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne
i uszczelniające naczynia krwionośne, zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny, witaminę C oraz rutozyd. Lek zawiera salicylamid, kwas askorbinowy oraz rutozyd i jest zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ma silne działanie przeciwbólowe, więc pomoże, gdy dolegliwości ze strony gardła są bardzo dokuczliwe.

Jeśli gardło boli, unikajmy alkoholu i ostrych przypraw. Zanim infekcja się rozwinie, zażyjmy Scorbolamid i odpoczywajmy. Silny i wypoczęty organizm na pewno szybciej zwalczy infekcję.

Skuteczne sposoby na problem z gardłem