Wózek wielofunkcyjny vs. wózek spacerowy: Który rodzaj wózka wybrać i dlaczego

Wózek dziecięcy przez wielu rodziców uważany jest za najważniejszy element wyprawki. W końcu to właśnie on umożliwia wygodne, a co najważniejsze bezpiecznie poruszanie się z dziećmi na świeżym powietrzu. Wiedzieć jednak trzeba, że na rodziców czeka nie jeden, a kilka rodzajów wózków, czyli modele wielofunkcyjnie i spacerowe. Czy lepszy będzie model uniwersalny, czy może spacerowy? Warto poznać odpowiedź na to pytanie.

Najważniejsze informacje o wózkach wielofunkcyjnych

Najpopularniejszym rodzajem wózka, który kupowany jest przez polskich rodziców, jest bez wątpienia model wielofunkcyjny. Składa się on standardowo z gondoli i spacerówki, lecz często wzbogacany jest także o fotelik samochodowy. Specjaliści powszechnie polecają, aby zakupić właśnie taki wózek marki Recaro, co gwarantować będzie jego wysoką jakość.
Co dokładnie sprawia, że wózki tego typu cieszą się tak ogromną popularnością? Wybierając taki wózek, za jednym zamachem kupuje się gondolkę dla malucha, spacerówkę dla nieco większego dziecka, a nawet fotelik samochodowy. Co ciekawe, są to modele o dość atrakcyjnej cenie, a dodatkowo dostępne są w wielu różnych wariantach technicznych.
Jak prezentuje się druga strona medalu? Wielu rodziców używających takiego wózka wskazuje, że jedynym poważniejszym problemem, z którym się zmagali, była wyraźnie większa waga. Co prawda zapewniało to wysoka stabilność podczas jazdy, lecz mogło utrudniać wchodzenie do autobusu lub korzystanie ze schodów w bloku. Co więcej, takie wózki trudniej dopasować do wagi i wzrostu dziecka, a dodatkowo o wiele dłużej i trudniej się je składa oraz rozkłada.

Zobacz również  Jakie są alternatywne rozwiązania dla fotelików samochodowych?

Co trzeba wiedzieć o wózkach spacerowych?

O ile gondolka jest przez rodziców używana stosunkowo krótko, to już jednak kolejny wózek, czyli spacerówka, pozostaje w użyciu przez znacznie dłuższy czas. Nic więc dziwnego, że sporo rodziców decyduje się na zakup takiego wózka.
Spacerówki mają to do siebie, że są o wiele lżejsze, a także proste w użyciu — ich składanie i rozkładanie jest bardzo proste, a co więcej, niezwykle łatwo dopasować takie wózki do nawierzchni, po której będzie się jeździło. Wiedzieć bowiem trzeba, że nieco inne kółka są wskazane na luźną piaszczystą nawierzchnię, a inne na chodnik lub asfalt.
Jeśli chodzi o wady takiego rozwiązania, to bez wątpienia liczyć się trzeba z dodatkowym wydatkiem. Kupując wózek wielofunkcyjny, za jednym zakupem ma się wszystko z głowy. Jeśli jednak zdecydujemy się na oddzielne wózki, za każdym razem trzeba będzie pozbyć się aktualnie używanego i ponowie udać się na zakupy po nowy model. Rodzi to sporo problemów logistycznych oraz oczywiście finansowych.

Który wózek lepiej wybrać?

Wszystko oczywiście zależy od gustu konkretnej osoby, lecz mimo wszystko wielu rodziców skłania się ku opcji wielofunkcyjnej. Jest to bowiem rozwiązanie po prostu wygodniejsze, a często także tańsze. Nic więc dziwnego, że jest tak często wybierane.

Wózek wielofunkcyjny vs. wózek spacerowy: Który rodzaj wózka wybrać i dlaczego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *