Laserowa korekcja oka to cieszący się dużą popularnością zabieg na poprawę wzroku, który pozwoli Ci odłożyć okulary lub soczewki kontaktowe na półkę. Postęp technologiczny sprawił, że laserowa korekcja oka w dzisiejszych czasach jest w pełni bezpieczna, bezbolesna i nieinwazyjna. W naszym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje, które musisz wiedzieć przed wykonaniem chirurgicznej korekcji wzroku.
Na czym polega laserowa korekcja oka?
Laserowa korekcja oka to zabieg, który za pomocą zaawansowanej technologii laserowej precyzyjnie modeluje kształt rogówki oka. Najpopularniejsze metody, takie jak LASIK, LASEK czy PRK mimo różnic w podejściu łączy ten sam cel – poprawić ostrość wzroku i zapewnić Ci wygodniejsze życie.
Laserowa korekcja oka jest szybka i bezbolesna, a większość pacjentów zauważa poprawę widzenia już następnego dnia po przeprowadzeniu zabiegu. Pełna stabilizacja może trwać od kilku do kilkunastu tygodni – jest to kwestia bardzo indywidualna.
Co można wyleczyć dzięki laserowej korekcji oka?
Według danych WHO z 2023 roku, problemy z widzeniem dotyczą co najmniej 2,2 miliarda osób na całym świecie. Pogorszenie wzroku prowadzi do obniżenia jakości życia, dlatego coraz więcej osób zmagających się z takimi dolegliwościami, decyduje się na permanentne rozwiązanie tego problemu. Laserowa korekcja wzroku (https://wco.com.pl/korekcja-wzroku/korekcja-laserowa/) oferuje rozwiązanie dla osób cierpiących na różnorodne wady wzroku, a do najczęstszych z nich zalicza się:
-
krótkowzroczność (myopia) – gdy widzisz wyraźnie obiekty bliskie, ale te w dalszej odległości są nieostre,
-
dalekowzroczność (hyperopia) – gdy widzisz lepiej w dalekiej odległości, ale masz trudności z ostrym widzeniem obiektów blisko Ciebie,
-
astygmatyzm – gdy wada wzroku powoduje zniekształcone i zamazane widzenie na każdej odległości.
Laserowa korekcja oka pozwoli Ci podnieść jakość życia, a także uniknąć komplikacji związanych z ciągłym noszeniem okularów lub soczewek.
Przeciwwskazania do wykonania laserowej korekcji oka
Mimo że laserowa korekcja oka jest w pełni bezpieczna, istnieją pewne sytuacje, które mogą wykluczyć pacjenta z możliwości wykonania zabiegu. Bezwzględne przeciwwskazania do laserowej korekcji oka to niektóre choroby oka, takie jak zaćma, jaskra, odwarstwienie siatkówki czy schorzenia reumatyczne. Laserowej korekcji oka nie można przeprowadzić również u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.
Pamiętaj, że przed przeprowadzeniem zabiegu należy wykonać specjalistyczne badania oceniające stan oczu pacjenta. Laserową korekcję oka można przeprowadzić wyłącznie na stabilnej wadzie wzroku, która nie zmieniła się przez co najmniej 6 miesięcy. Z racji tego, że gałka oczna rozwija się i stabilizuje z biegiem lat, laserowej korekcji oka nie przeprowadza się u pacjentów poniżej 18 roku życia, a zalecany minimalny wiek to 21 lat.
Wybierz zaufany salon optyczny do wykonania laserowej korekcji oka
Wybór miejsca, w którym przeprowadzisz laserową korekcję oka, może mieć wpływ na bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. Dobra placówka optyczna to taka, która wyróżnia się indywidualnym podejściem do pacjenta, kompleksowymi badaniami wstępnymi, nowoczesnymi technologiami i doświadczeniem. Wrocławskie Centrum Okulistyczne to firma, która w laserowej korekcji oka specjalizuje się od 2000 roku. Skontaktuj się z personelem WCO i dowiedz się więcej o możliwości przeprowadzenia takiej operacji.