Foteliki samochodowe tyłem czy przodem do kierunku jazdy – co wybrać?

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było zdrowe, bezpieczne i zadowolone już od pierwszych dni życia. Wybór odpowiedniego wyposażenia, które ułatwia codzienne funkcjonowanie, jest niezwykle ważne. Należy postawić na produkty certyfikowane, które zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Bardzo istotny jest fotelik samochodowy, który jest niezbędny podczas podróżowania. Jak go wybrać? Foteliki dziecięce tyłem/przodem – który model jest lepszy?

Jak wybrać fotelik dla dziecka?

Przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem. Wybór fotelika może być łatwiejszy, jeśli uwzględni się kilka kwestii. Przede wszystkim należy się upewnić, czy fotelik jest dopasowany do wieku i wagi dziecka. Bardzo ważne jest, aby fotelik posiadał homologację, czyli spełniał normy bezpieczeństwa. Kolejną kwestią jest sposób montażu fotelika w samochodzie. Niektóre foteliki montuje się za pomocą pasów samochodowych, inne za pomocą systemu Isofix. Idealny produkt powinien mieć regulację położenia oparcia. Powinno ono być ustawione pod kątem około 45 stopni, aby zapewnić najlepszą ochronę w przypadku wypadku. Dobry fotelik powinien mieć też miękkie, wyściełane posłanie oraz odpowiednie pasy, aby zapewnić dziecku wygodne i bezpieczne podróżowanie. Niektórzy rodzice zastanawiają się nad kupnem używanego fotelika. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż może być on na przykład uszkodzony.

Zobacz również  Fotelik Monza Nova 2 Seatfix - charakterystyka

Foteliki dziecięce tyłem/przodem – który wybrać?

Wybór fotelika pod względem kierunku jazdy jest również istotny. Producenci i eksperci zalecają, aby zamontować fotelik tyłem do kierunku jazdy. W takim położeniu głowa i szyja dziecka są lepiej chronione w przypadku wypadku samochodowego, ponieważ siła uderzenia jest rozłożona równomiernie na plecy, kark i głowę dziecka. W sklepach dostępne są modele, które można zamontować przodem i tyłem. Najczęściej są one oznaczone symbolem i-Size. Fotelik tyłem do kierunku jazdy zaleca się montować do 15. miesiąca życia, a później bezpieczniejsze jest przewożenie dziecka przodem do kierunku jazdy. Warto zatem zainwestować w taki model, który będzie służyć przez dłuższy czas.

Gdzie kupić dobrej jakości foteliki dziecięce?

Wybór artykułów dziecięcych jest bardzo duży i można kupić produkty w sklepach stacjonarnych i internetowych. Najlepiej wybrać sklep, który specjalizuje się w sprzedaży artykułów dla dzieci. Wówczas można liczyć na szeroki wybór fotelików różnych marek i kategorii wagowych. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty sklepów online, które mają jeszcze większy wybór, a dodatkowo często atrakcyjne ceny. Przed zakupem można zapoznać się ze specyfikacją, a także opiniami innych kupujących, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji. Fotelik można kupić też prosto od producenta. Wiele marek ma swoje własne sklepy online lub stacjonarne, ale oferta jest wówczas zawężona jedynie do jednej firmy. Najważniejsze jest jednak nie to, gdzie się kupi fotelik, ale aby wybrać produkt, który posiada niezbędne atesty.

Foteliki samochodowe tyłem czy przodem do kierunku jazdy – co wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *