Jak szybko i skutecznie wybielić zęby?

Każdy z nas chciałby mieć piękny uśmiech. Jednak palenie papierosów, picie kawy oraz wina powodują, że śnieżnobiała biel zamienia się w nieprzyjemną w widoku żółci. Zęby można wybielić w domu niewielkim kosztem, jednak jeżeli chcesz uzyskać naprawdę dobry efekt białego uśmiechu, to trzeba udać się do stomatologa.  Pamiętaj też o tym, aby przed każdą próbą wybielenia zębów udać się do dentysty, aby ten usunął kamień nazębny, w przeciwnym razie efekt może okazać się gorszy od planowanego.

Jakie są przyczyny odbarwiania zębów

Osoby chcące zachować śnieżnobiały uśmiech powinny przestrzegać się przed takimi używkami jak:

  • Kawa
  • Herbata
  • Cola
  • Sok z czarnej porzeczki

Również fluor ma negatywny wpływ  na uzębienie. Od dawna wiadomo, że nadmiar fluoru psuje zęby, jednak również zbyt duże jego ilości mają także wpływ na przebarwienia. Fluor można spotkać niemal wszędzie, m.in. w wodzie i w rybach, dlatego najlepiej kupować pasty do zębów pozbawione tej substancji, aby zachować jak najdłużej piękny i zdrowy uśmiech.

Zaleca się picie wody i zielonej herbaty. Do menu warto dodać cytrusy i twarde warzywa, jak marchew, które mają właściwości ścieralne.

Wybielanie zębów lampą
Wybielanie zębów lampą (źródło: http://zaufanekliniki.pl/wybielanie-zebow-lampa-jednowizytowe)

Domowe sposoby na wybielenie zębów

Nie da się ukryć, że prawidłowa pielęgnacja zębów to konieczność, aby mieć nie tylko białe zęby, ale również i zdrowe. Bez odpowiedniego czyszczenia jamy ustnej nawet profesjonalne wybielanie nic nie da. Dlatego pamiętajmy o szczotkowaniu zębów po każdym posiłku.

Zobacz również  Jak odzyskać męski wigor?

Używaj pasty wybielającej. Jest wiele teorii mówiącej o częstotliwości stosowania tego typu past. Jedni mówią, że koniecznie należy stosować ją na przemian ze zwykła pastą (najlepiej bez fluoru), a jeszcze inni twierdzą, że jest to bez znaczenia. Jednak biorąc pod uwagę skład takich past najlepiej nie stosować ich codzienne ze względu na zdrowie. Alternatywą dla past są paski wybielające. Są one w postaci przezroczystego żelu i działają już po kilku dniach. Wymagają jednak stosowania codziennie po 30 minut. Wśród domowych sposobów na wybielenie zębów można znaleźć takie, jak wybielanie sodą oczyszczoną, solą, czy sokiem z cytryny. Jednak te metody są zbyt niebezpieczne dla szkliwa, dlatego najlepiej potraktować je tylko jako ciekawostkę.

 

Zaufaj specjaliście

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym polega na nałożeniu na zęby  aktywnej substancji, a następnie wykonaniu naświetlenia specjalną lampą. Tak wykonany odlew należy zakładać na noc, a na efekty czekać do kilku tygodni. I w tym przypadku, aby wybielenie zębów przyniosło pożądany efekt, to należy wcześniej usunąć z nich kamień nazębny.

Jeżeli zależy nam na bardzo szybkim efekcie, warto zainteresować się wybielaniem laserowym. To lekarz decyduje, ile zabiegów jest koniecznych, w zależności od stanu uzębienia.  Podobnie jak metoda nakładkowa, to i tutaj nakłada się specjalny żel i dokonuje wybielania zębów lampą. Aktywowane w żelu substancje wybielają zęby niemal natychmiastowo.

Jak szybko i skutecznie wybielić zęby?