O czym warto pamiętać przed zabiegiem powiększania piersi?

Wiele kobiet narzeka na rozmiar swojego biustu, a chirurgia plastyczna daje możliwość poprawy tego drobnego defektu. Zabieg powiększania piersi jest stosowany coraz częściej, a zadowolone kobiety polecają go koleżankom. Decyzja o poddaniu się plastyce piersi musi być dobrze przemyślana.

Czy warto poddać się operacji powiększania piersi?

Zanim zdecydujemy się na zabieg, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Pamiętajmy, że rezultat zabiegu może być inny od oczekiwanego. Operacja i czas rehabilitacji mogą przebiegać w towarzystwie dużego bólu, na który trzeba się przygotować. Musimy także liczyć się z bliznami, które są naturalną konsekwencję interwencji chirurga. Mogą także pojawić się komplikacje i powikłania pooperacyjne. Jeśli nadal jesteśmy pewne, że chcemy poddać się operacji powiększania piersi, poszukajmy dobrego i godnego zaufania lekarza.

Jakiego lekarza wybrać?

Wybierzmy chirurga, który posiada odpowiednie certyfikaty i specjalizuje się w zabiegu, któremu chcemy się poddać. Sprawdźmy też, jakie ma opinie i czy inne pacjentki polecają jego usługi.

Dobry lekarz powinien nam wyjaśnić, czego możemy się spodziewać po danej operacji. Jego obowiązkiem jest także omówienie planu leczenie, prawdopodobnych rezultatów, a także udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania pacjentki. Pamiętajmy, że dobry lekarz powinien porozmawiać z nami o motywacji do zabiegu oraz pomóc w doborze implantu odpowiedniej wielkości. Wybór wielkości implantu zależy od kobiety, ale lekarz zawsze będzie zalecał takie powiększenie piersi, które nie zaburzy naturalnych proporcji ciała pacjentki. Warto pamiętać, że lekarz nie jest cudotwórcą i podejmuje się powiększania piersi, a nie radykalnej metamorfozy.

Zobacz również  OLEJE, który olej jest najzdrowszy i jak używać olejów

Badanie niezbędne przed zabiegiem powiększania piersi

Przed zabiegiem lekarz zleci wykonanie szeregu szczegółowych badań. Pacjentka jest kierowana na dokładane badania krwi i serca, przeprowadza się także konsultację z anestezjologiem. W przypadku takiego zabiegu wymagane jest również aktualne RTG klatki piersiowej oraz USG piersi. Tego typu badania najczęściej wykonuje się w klinice chirurgii plastycznej, w której odbędzie się zabieg powiększania piersi. Profilaktycznie warto się również zaszczepić przed wirusowym zapaleniem wątroby typu B.

Ostatnie przygotowania do zabiegu

Na około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem trzeba odstawić leki zawierające serotoninę, aspirynę, witaminę E, a także środki pobudzające. Lekarze zalecają, by profilaktycznie sięgać po preparaty z witaminą K, dzięki którym opuchlizna i siniaki będą szybciej znikać. Zalecane jest odstawienie alkoholu, który źle wpływa na krzepnięcie krwi, co zwiększa ryzyko związane z operacją. W dniu operacji powiększania piersi nie zakładajmy szkieł kontaktowych i nie malujmy paznokci.

Powiększanie piersi to poważna operacja chirurgiczna, do której trzeba się dobrze przygotować. Zaufajmy lekarzowi i czekajmy na rezultaty, które powinny nas ucieszyć.

O czym warto pamiętać przed zabiegiem powiększania piersi?