Co oprócz soków możemy przygotować w wyciskarce

Wyciskarka, jak sama nazwa wskazuje, służy do wyciskania świeżych soków. Jednak nowe technologie jakie są wykorzystywane do budowy takiego sprzętu sprawiają, że stają się one niemal nową, wielofunkcyjną maszyną. Co zatem oprócz soku można wykonać w wyciskarce wielofunkcyjnej?

Wyciskarka wielofunkcyjna czyli jaka?

Jeśli planujesz zakup takiego sprzętu, musisz zdać sobie sprawę z tego, że nie każda wyciskarka będzie wykazywała możliwość wykonania poniżej opisanych dań. Takie funkcje mają wyciskarki, które można uznać za nowości technologiczne w tej dziedzinie. Sprzęt tego typu, nawet jak na wyciskarki, które są zazwyczaj droższe niż sokowirówki, są stosunkowo drogie. Ich ceny zaczynają się od ok. 1500 zł, jednak jak na taką szeroką gamę możliwości, trzeba uznać, że nie jest to cena wygórowana.

Ich działanie jest bardzo proste, bowiem oparte jest w dużej mierze na tym, że maszyna działa tak jak zawsze, a w zależności od własnych preferencji nakładamy odpowiednią końcówkę.

soki wielowarzywne
soki wielowarzywne

Jakie produkty może wytworzyć wyciskarka?

Dania dla dzieci: chcemy, by nasze pociechy były zdrowe już od pierwszych chwil życia. Podając im produkty kupowane w sklepie, nie zawsze możemy być pewni ich naturalnego składu, i choć przechodzą one dodatkowe badania i testy, niestety zdarza się, że pojawiają się w nich zbędne dodatki, jak np. cukry. Zmielenie ugotowanych na parze warzyw i mięsa, daje niemal taką samą konsystencję co ta w słoiczku, a dodatkowo jest to szczególnie zdrowa wersja.

Zobacz również  Jak wygląda badanie wzroku? Kiedy pójść do okulisty

Masło orzechowe: powróciło do łask, poprzez coraz bardziej popularną teorię, że jest ono dobrym spalaczem tłuszczu. Jedzą je osoby na diecie, kulturyści i wegetarianie. Ta słodką przekąskę można wykonać w wyciskarce. Wystarczy zmielić orzeszki ziemne, a w celu lepszego ich zmielenia polać je dodatkowo tłuszczem. Jeśli natomiast zależy nam na nieco suchej konsystencji, można zmielić je bez polewania tłuszczem. Otrzymany produkt poleci każdy dietetyk.

Tłoczenie oleju: wytworzony z wyciskarki olej co prawda nie będzie się nadawał do smażenia, ale na pewno będzie idealnym dodatkiem do polania sałatki. W celu wytworzenia go należy zmielić pestki dyni, słonecznika czy siemienia lnianego. Wytworzony w ten sposób olej jest świetnym suplementem diety.

Makaron: produkcja tego pysznego przysmaku to prawdziwy hit. Przygotowane wcześniej ciasto wkładamy do wyciskarki – odpowiednia końcówka może wytworzyć makaron typu tagliatelle, spaghetti lub cienkie paseczki spaghetti.

Mleko: w zależności od smaku może to być mleko kokosowe, migdałowe, owsiane itp. Produkty namaczamy na co najmniej kilka godzin w mieszance 4:1 – 4 szklanki wody na 1 szklankę produktu. Otrzymane mleko można doprawić np. kilkoma kropelkami wanilii lub cukrem. Powstałą pulpę warto ponownie przepuścić przez wyciskarkę, wcześniej dodając odrobiny wody.

Mielenie kawy: ziarenka kawy wrzucamy do wyciskarki, otrzymując esencjonalną, świeżo mieloną kawę, która jest gotowa do zalania.

Zobacz również  Jak długo można nosić soczewki kontaktowe?

Musy owocowe i sorbety: możesz utworzyć smaczny mus owocowy, który będzie idealnym deserem. Wystarczy ustawić odpowiednią końcówkę, która w zasadzie będzie dawała coś na wzór pulpy. Podobnie będzie jeśli włożymy do wyciskarki zmrożone owoce – powstanie pyszny sorbet, który możemy podawać jako lody.

Możliwości wyciskarki wychodzą daleko poza zwykłe wyciskanie soku, warto więc zastanowić się na tym czy wyciskarka która posiada szeroki zakres możliwości nie będzie lepszym wyborem. Kupując jeden sprzęt otrzymujemy szereg możliwości kuchennych.

Co oprócz soków możemy przygotować w wyciskarce